Zestaw dla dzieciaków – KIDS COLLECTION

Zestaw KIDS COLLECTION – Olejki doTERRA dla dzieci

Kolekcja olejków doTERRA dla dzieci, to olejki eteryczne w 10 ml roll’onach (buteleczkach z kulką) rozcieńczone frakcjonowanym olejem kokosowym. Każda z tych przyjaznych mieszanek jest tworzona z myślą o dzieciach – ich preferencjach zapachowych, potrzebach emocjonalnych i najczęstszych dolegliwościach zdrowotnych. 

Zestaw Kid’s Collection zawiera:

⭐ 7 wspaniałych olejków(skomponowanych tak by mogły być używane bezpośrednio przez dzieci)

⭐ 7 silikonowych nakładek z karabińczykami

⭐ futerał

⭐ książeczkę z wyjaśnieniem zastosowania olejków dla najmłodszych

 

👉 Oznaczone kolorami etykiety i kolorowe nasadki, ułatwiają i uprzyjemniają aplikację. I choć są tworzone z myślą o dzieciach, nie zdziw się, jeśli sama się w nich zakochasz😍!

👉 Zestaw jest idealnym sposobem na bezpieczne wprowadzenie dzieci w świat olejków eterycznych. Dzięki naszej pomocy, dzieci mogą nauczyć się bezpiecznie stosować te mieszanki aplikując je na brzuch, dłonie, głowę oraz serce.

❗ Wszystkie mieszanki kolekcji możemy podzielić na 3 grupy – w zależności od ich przeznaczenia: do wsparcia dziecięcego

serca,

🧍‍♀️ciała i

🧠 umysłu.

Zaczynamy od tego ostatniego: 

 

🧠 UMYSŁ 🧠

Dzieciństwo to nauka i rozwój fizyczny. W tych wczesnych latach dzieci rozwijają nawyki, które w znacznym stopniu decydują o ich zdrowiu i samopoczuciu przez resztę życia. Codziennie stają przed wyzwaniami, z którymi pomogą poradzić sobie właśnie olejki eteryczne.

Calmer Restful Blend i Thinker Focus Blend zostały opracowane specjalnie do codziennego użytku w celu rozwiązania tych problemów.

1. CALMER (Restful Blend) – MIESZANKA WYCISZENIA

❓ Jak działa?

Wprowadza łagodny nastrój, pomaga wyciszyć się przed snem i spokojnie zasnąć.

Sen jest najbardziej niedocenianym składnikiem ogólnego stanu zdrowia. Ma bezpośredni związek z każdym poziomem piramidy zdrowia, a zdrowy sen nigdy nie jest ważniejszy niż w dzieciństwie. Jest pomocny dla dzieci w każdym wieku. Ta mieszanka może pomóc starszym dzieciom kontrolować rytm snu.

Wspieranie lepszej higieny snu jest jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów stosowania olejków eterycznych, a istnieją silne dowody dotyczące ich skuteczności w uspokojeniu i relaksacji.

❓Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki CALMER?

✔Lawenda i Rumianek Rzymski – jak większość zapachów kwiatowych łagodzą niepokój, który może przeszkadzać w zasypianiu.

✔Budda Wood – ma wysokie stężenie złożonych seskwiterpenów, które mogą być uziemiające, uspokajające i wspomagające rutynę przed snem.

✔Aromat kwiatów Ylang Ylang sprzyja relaksowi.

❓Jak stosować?

📌Zastosuj na podeszwy stóp swojego niespokojnego dziecka przed snem lub na wewnętrzną stronę nadgarstków, aby pomóc dziecku wyciszyć się przed pójściem spać.

📌Nałóż na nadgarstki, aby uspokoić umysł i przegonić zmartwienia.

📌Rozetrzyj na karku i klatce piersiowej dla uczuciem spokoju i wyciszenia.

👉 Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki jest Serenity.

2. THINKER (Focus Blend) – MIESZANKA SKUPIENIA

❓Jak działa?

Poprawia zdolność skupienia się, uczenia się, koncentrację i kreatywność. Pomaga zapobiegać zakłóceniom psychicznym, redukuje uczucie stresu psychicznego i zmęczenie. Olejki użyte w Thinker Focus Blend, pomagają pobudzić poczucie czujności i skupienia podczas odrabiania lekcji, podczas testów lub w każdej chwili, gdy jest to konieczne.

Mieszanka Thinker wykorzystuje znane właściwości limonenu (podstawowego składnika mieszanki) w celu wspierania środowiska sprzyjającego uczeniu się.

Limonen jest energetyzującą i podnoszącą na duchu tajną bronią świata chemii ☺. Ten związek należący do monoterpenów, będący w składzie wszystkich olejków cytrusowych, ma długą listę korzyści.

❓Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki THINKER?

✔Korzeń Vetiver – to bogaty, drzewny olejek, który uspokaja umysł i wspiera uczucie skupienia. Uzyskuje się go z korzeni rośliny wetywerii, wieloletniej trawy pochodzącej z Indii. Jej działanie polega na zwiększeniu koncentracji, a także zachowaniu przez dłuższy czas czujności i skupienia podczas wykonywania zadań.

Badanie opublikowane na łamach czasopisma Journal of Intercultural Ethnopharmacology dowiodło, że wdychanie tego oleju przez dzieci zwiększyło ich poziom uwagi, co znalazło odzwierciedlenie w pomiarach aktywności mózgu. Naukowcy przypuszczają, że regularne stosowanie olejku wetiwerowego może wspomagać pamięć i procesy uczenia się.

✔Mięta pieprzowa i Klementynka są energetyzujące i zachęcają do pozytywnego myślenia.

✔Rozmaryn – Badania wykazują, że wdychanie olejku eterycznego z rozmarynu może pomóc ludziom przypomnieć sobie wcześniej wyuczony materiał, co czyni go doskonałym towarzyszem podczas sprawdzianów w szkole.

❓Jak stosować?

📌 Zapakuj do plecaka dziecka. Mieszanka stosowana w ciągu dnia na skroniach, plecach lub nadgarstkach, pomoże mu w wykonywaniu zadań.

📌 Thinker pomaga pobudzić poczucie czujności i skupienia podczas odrabiania lekcji lub w każdej chwili, gdy jest to konieczne.

📌 Jeśli twoje dziecko rozprasza się podczas odrabiania pracy domowej – wyciągnij mieszankę Thinker i nałóż ją dziecku na nadgarstki.

📌Jest to również świetna mieszanka do stosowania przed testami i sytuacjami wymagającymi skupienia.

SERCE ❤

 W ciągu dnia dzieci potrzebują emocjonalnego wsparcia i często uspokojenia swoich emocji. Mieszanki olejków Brave Courage Blend i Steady Grounding Blend doskonale wspierają spokojne i zrównoważone emocje oraz promują dobre samopoczucie.

Olejki eteryczne pomagają nam przejąć odpowiedzialność za codzienne dobre samopoczucie. Przychodzą z pomocą szczególnie dzieciom, które nie potrafią jeszcze zarządzać swoimi emocjami, a przecież stają przed masą swoich codziennych wyzwań. Bywają zmęczone, pobudzone i często przetrenowane po dniu w szkole.

3. BRAVE (Courage Blend) – MIESZANKA ODWAGI

❓Jak działa?

Niezależnie od tego, czy chodzi o piłkę nożną, czy o pierwszy recital muzyczny, czasami dzieci potrzebują trochę wsparcia, aby zwiększyć swoją pewność siebie i zrobić pierwszy krok.

Brave dodaje odwagi i motywacji, ożywia i wzmacnia pozytywne nastawienie przed stawieniem czoła dużym i małym wyzwaniom dnia codziennego. Pomaga radzić sobie ze stresem i uczuciem niepokoju. Przeciwdziała negatywnym emocjom zwątpienia, pesymizmu i cynizmu. Energetyczny i pobudzający, Brave wspiera poczucie pewności siebie, odwagę i wiarę w siebie.

❓ Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki BRAVE?

✔ Dzika pomarańcza to podnoszący na duchu i energetyzujący olejek o słodkim, cytrusowym aromacie.

✔ Amyris Wood (znany również jako West Indian Sandalwood) jest tradycyjnie używany w praktykach medytacyjnych, aby wspierać spokojne uczucia i radzić sobie ze stresem. Ma delikatny, drzewny aromat.

✔ Osmanthus ma skład chemiczny podobny do róży. Pochodzi z Azji, jest emocjonalnie wspierający, gdy doświadczasz przytłaczających lub stresujących uczuć.

✔ Kora cynamonowa jest energetyzująca i po odpowiednim rozcieńczeniu, zapewnia rozgrzewające i kojące korzyści dla skóry

❓Jak stosować?

📌 Mieszanka Brave zastosowana na skroniach i nadgarstkach będzie właśnie tym, co promuje uczucia odwagi i pewności siebie.

📌Kiedy twoje dziecko odczuwa zwątpienie, zmartwienie lub niepokój, sięgnij po Brave Ta energetyzująca mieszanka wspiera pewność i wiarę w siebie.

📌 Pomocne może być trzymanie jej pod ręką przed imprezą sportową, występami, testami lub kiedykolwiek dzieci potrzebują niewielkiej zachęty, aby uwierzyć w siebie.

👉 Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie Motivate.

4. STEADY (Grounding Blend) – MIESZANKA RÓWNOWAGI

❓Jak działa?

Każdy rodzic umie wyczuć, kiedy jego dziecko jest niespokojne lub potrzebuje wsparcia. doTERRA Steady Grounding Blend został opracowany specjalnie po to, aby promować stabilne i wspierające środowisko, gdy dziecko jest…dzieckiem.

Pomaga zrównoważyć nastrój i łagodzić niepokojące uczucia, gdy emocje wydają się bliskie wybuchowi. Jako rodzic zauważasz, że twoje dziecko bywa szczególnie przewrażliwione. Czasami oznacza to, że potrzebuje dłuższej drzemki, dodatkowego przytulenia lub rozmowy. STEADY pomaga odzyskać równowagę i uspokoić emocje w momentach wzburzenia i przy uczuciu przytłoczenia.

❓ Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki STEADY?

✔ Amyris Wood (znany również jako West Indian Sandalwood) jest tradycyjnie używany w praktykach medytacyjnych, aby wspierać spokojne uczucia i radzić sobie ze stresem. Ma delikatny, drzewny aromat.

✔ Jodła Balsamiczna – ma zapach choinki, który daje uczucie rozluźnienia w okresach niepokoju lub wstrząsu.

✔ Olejek z nasion kolendry jest stosowany w masażu ze względu na łagodzące działanie.

✔ Magnolia ma wysoką zawartość linaloolu, a badania dowodzą, że wdychany olejek eteryczny z magnolii może wspomagać uczucie spokoju i relaksu.

❓Jak stosować?

📌 Kiedy emocje Twojego dziecka wydają się być bliskie wybuchowi, możesz dzięki Steady przywrócić równowagę.

📌 Nałóż Steady na nadgarstki lub szyję w miarę potrzeb w ciągu dnia, aby ustabilizować emocje.

📌 Zastosuj na podeszwy stóp dziecka, zanim wyruszą do szkoły, aby promować spokój przez cały dzień lub na szyję, aby pocieszyć swoje emocje.

👉 Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie Balance.

🧍‍♀️CIAŁO 🧍‍♀️

Poza emocjami, dzieci mają również często problemy ze swoim ciałem – kontuzje, urazy, infekcje, różnego typu problemy, które są trudne i niezrozumiałe dla małego człowieka. Na tego typu sytuacje mamy pomoc- Rescuer Soothing Blend, Stronger Protective Blend oraz najnowszy olejek z kolekcji Tamer Digestive Blend

5. RESCUER (Soothing Blend) – MIESZANKA ŁAGODZĄCA

❓Jak działa?

Pomaga odprężyć się i zrelaksować się po intensywnym dniu pełnym aktywności, zmniejsza napięcie zmęczonych mięśni po wysiłku fizycznym i przynosi ulgę przy bólach wzrostowych.

To idealny olejek, gdy potrzebujesz wytworzyć relaksujące i wolne od napięcia środowisko dla swoich dzieci. Kojąca mieszanka Rescuer redukuje napięcia w szyi i ramionach.

❓ Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki STEADY?

✔ Lawenda była używana do łagodzenia napięcia głowy i szyi od czasów angielskiej królowej Elżbiety I. Jej świeży, lekko kwiatowy aromat daje uczucie relaksu.

✔ Mięta jest miejscowo chłodząca i odświeżająca.

✔ Pieprzowiec chiński (zanthoxylum) który stanowi unikalny składnik mieszanki dōTERRA, działa kojąco i łagodząco.

✔ Copaiba pomaga uspokoić i wyciszyć emocje.

❓Jak stosować?

📌 Po meczu piłki nożnej dziecka, lub po pracowitym dniu, zastosuj mieszankę Rescuer – wetrzyj w skronie, szyję, stawy lub inne  potrzebujące miejsca, aby zapewnić dziecku komfort.

📌 Mieszanka ta również relaksuje i uwalnia od napięć – nakładaj ją się na stawy lub skronie, aby poczuć kojącą i komfortową atmosferę po ciężkim dniu.

📌Wetrzyj Rescuer w nogi dziecka przed snem

📌Stosuj na skronie i kark, by zmniejszyć uczucie napięcia.

📌Wmasuj w ramiona, szyję i plecy, a poczujesz komfort i ukojenie.

👉 Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie Deep Blue.

6. STRONGER (Protective blend) – MIESZANKA OCHRONNA

❓Jak działa?

Wzmacnia i chroni organizm, poprawia nastrój i dodaje siły, działa odświeżająco na umysł i kojąco na skórę łagodząc drobne podrażnienia. Wspomaga naturalną obronę immunologiczną.

❓ Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki STRONGER?

✔Litsea jest czasem nazywana „tropikalną werbeną” ze względu na podobny zapach. Ma przyjemny, świeży, cytrynowy aromat zapewniający uspokajające i kojące korzyści.

✔ Kadzidło ma ciepły, korzenny aromat, który działa kojąco i odmładza skórę.

✔ Drewno cedrowe ma uspokajający i relaksujący aromat.

✔ Róża – łagodzi, koi,

❓Jak stosować?

📌 Zastosuj na stopy lub szyję dziecka w okresach częstszych zachorowań.

📌 Kiedy twoje dziecko potrzebuje pocieszenia, wzmocnienia zastosuj Stronger, która wspiera naturalną ochronę immunologiczną i wzmacnia emocjonalnie.

📌 Kiedy twoje dziecko nie czuje się najlepiej, nałóż na kark kilka razy dziennie aby uzyskać dodatkowe wsparcie..

📌 Gdy skóra jest w gorszym stanie, zastosuj Stronger, która przynosi ukojenie i komfort, dbając jednocześnie o zdrowy wygląd.

📌 w dłonie, kolana i stopy po długim i aktywnym dniu.

📌 Gdy panują niekorzystne warunki pogodowe, zastosuj Stronger, by zadbać o dobre samopoczucie i witalność.

👉 Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie On Guard.

 

 

7. TAMER (Digestive Blend)- MIESZANKA NA TRAWIENIE

❓Jak działa?

Mieszanka Tamer ma na celu złagodzenie dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz choroby lokomocyjnej. Zapewnia komfort po obfitym posiłku, pomaga w przypadku niestrawności. Mieszanka Tamer, jest idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych. W podróży miej ją zawsze pod ręką, aby móc z niej skorzystać szybko i wygodnie.

❓ Jakie olejki wchodzą w skład mieszanki TAMER?

✔ Mięta zielona

✔ Mięta japońska

✔ Imbir

✔ Czarny pieprz

✔ Nasiona pietruszki

❓Jak stosować?

📌 Wmasuj w brzuch lub stopy po zjedzeniu obfitego posiłku.

📌 wmasuj w brzuszek dziecka, które cierpi na chorobę lokomocyjną

👉 Dla rodziców odpowiednikiem tej mieszanki będzie ZenGest.

I CO??

CO WASZE DZIECIAKI NA TO??

NA PEWNO SIĘ ZAKOCHAJĄ W TYCH OLEJKACH (ZE WZAJEMNOŚCIĄ) 😍😍!!

MIŁEGO TESTOWANIA
🧡💜💛💙🤎💚

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.