biznes ONLINE - TWOJA DROGA DO WOLNOŚCI

Co to jest MLM i jaką ma historię?

Marketing Sieciowy to genialny w swojej prostocie model biznesu, w którym człowiek otrzymuje wynagrodzenie za polecanie produktów, których sam używa i których jest szczerym entuzjastą. Marketing sieciowy eliminuje pośredników i oferuje produkt prosto od producenta.
Eliminuje też reklamę, która w dzisiejszym świecie nie jest już rzetelną informacją i chyba nawet dzieci nie wierzą już w jej uczciwość. Nie ufamy po prostu informacji, gdzie produkty często polecają osoby, które nigdy z nich nie korzystały a aktorzy wcielają się w role specjalistów i profesjonalnych doradców. Czujemy w tym ściemę i manipulację, dlatego wolimy zdecydowanie marketing tzw. „szeptany”.

Marketing sieciowy to przyszłość !! Ten model biznesowy nazywany jest zgodnie przez profesjonalistów i ekonomistów BIZNESEM XXI WIEKU i jest najszybciej rozwijającym się obecnie modelem biznesowym świata!!

Zapraszam Cię do obejrzenia filmu, w którym wyjaśniam o co chodzi w Network Marketingu, jaką historię ma ten model biznesowy i z jakiego powodu nazywany jest biznesem XXI wieku?

Skąd taka ogromna popularność marketingu sieciowego?

Dzieje się tak dlatego, że jest to system tzw. WIN-WIN WIN (3 razy WIN), czyli system, w którym wszystkie zaangażowane strony wygrywają, tj. osiągają niemożliwe do osiągnięcia w innych biznesach korzyści.

Jakie korzyści  ma z marketingu bezpośredniego firma/ producent??

✔ Ogromne oszczędności z tytułu braku konieczności budowania systemów logistycznych, kanałów dystrybucji, globalnej sieci administracyjnej – magazynów, biur, sklepów zatrudniających tysiące ludzi itp.

✔ Kolejne ogromne oszczędności na marketingu, reklamie i promocji swoich produktów w mediach.

✔ Wysoki poziom penetracji rynku i znajomości marki bez nakładów finansowych – poprzez najskuteczniejszy jak do tej pory poznany rodzaj marketingu – marketing szeptany.

Pomysł jest prosty, a jednocześnie genialny w swojej prostocie: zamiast wydawać miliony na profesjonalne agencje i kanały dystrybucji, aby promować produkt lub usługę, dlaczego nie zapłacić ludziom, którzy chętnie z tych pieniędzy skorzystają, za to, że o tym produkcie lub usłudze, opowiadają innym? Właśnie to robi firma prowadząca marketing sieciowy: część każdego dolara, pochodzącego ze sprzedaży wypłaca swoim niezależnym przedstawicielom, którzy zwykle są też entuzjastami sprzedawanych produktów i ich aktywnymi użytkownikami.” – pisze Robert Kiyosaki w książce „Biznes XXI wieku”!

Jakie korzyści ma z marketingu bezpośredniego pracownik/ konsultant?

✔ Elastyczny system pracy pozwalający na pracę na własnych zasadach, w dowolnym wymiarze godzin, w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na ziemi.

✔ Brak szklanego sufitu, nieograniczone możliwości rozwoju finansowego i osobistego. 

✔ Szanse na dodatkowe źródło dochodu pełnoetatową pracę lub rozwój własnego biznesu – w zależności od potrzeb, motywacji i osobistych przekonań.

✔ Okazję do spełnienia się w roli właściciela dużego biznesu bez konieczności ponoszenia wielotysięcznych inwestycji na start, bez comiesięcznych kosztów stałych, bez sztabu zatrudnionych pracowników i bez szefa nad głową. 

A jakie korzyści ma z kupowania produktów w firmie marketingu bezpośredniego klient?

✔ Sprawdzony produkt, przetestowany i polecany przez inne osoby.

✔ Opiekę konsultanta przez cały okres użytkowania produktów – wsparcie, wiedzę i edukację.  

✔ Indywidualne podejście konsultanta orz prawo do konsultacji wellness, gdzie ma dopasowywane produkty do swoich konkretnych potrzeb i wymagań. 

✔ Prawo do uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych prze firmę w szkoleniach, webinarach, seminariach i różnego typu akcjach promocyjnych i edukacyjnych.

✔ Oszczędność czasu przez zakupy i kontakt  konsultantem online.

✔ Możliwość zarobienia na swoje produkty lub uzyskania dodatkowego źródła dochodu – kiedy będzie polecał produkty kolejnym osobom. 

Czy w jakimkolwiek innym biznesie klienci są tak zaopiekowani i maja tak spersonalizowaną i zindywidualizowaną „obsługę”? Ja osobiście takiego nie znam!

To chyba tłumaczy, dlaczego MLM  jest tak popularny i dlaczego wszelkie przewidywania wskazują, że w najbliższych latach będzie jeszcze na popularności zyskiwał??

Jeżeli ktoś jeszcze pozostał nieprzekonany, co do wielostronnych  korzyści płynących z marketingu sieciowego, argumentem dodatkowym za jego rozwojem może być fakt, że jest to model biznesowy, który doskonale wpisuje się we współczesne trendy rynkowe a co więcej łączy trendy:

a) biznesowe – praca z dowolnego miejsca, sprzedaż i edukacja przez Internet itp.
b) produktowe/ usługowe – związane z powrotem do natury, ze zdrowiem, szeroko rozumianym dobrostanem, branżą wellness
oraz
c) lifestylowe – związane z nowoczesnym stylem życia i rozwojem osobistym 

 

Biorąc to wszystko pod uwagę, czasem marketing sieciowy nazywany jest wręcz nie biznesem XXI wieku ale … SZANSĄ XXI WIEKU!!
Szansą, z której zdecydowanie warto skorzystać, a już na pewno, której warto się przyjrzeć bliżej!

Czym nie jest MLM, czyli obalamy mity

Marketing sieciowy ma wiele nazw i okresleń:

✔ Network Marketing
✔ Multilevel Marketing
✔ MLM
✔ Marketing Wielopoziomowy
✔ Marketing relacji
✔ Marketing polecający
✔ Sprzedaż bezpośrednia
✔ Networking
✔ Franczyza jednoosobowa

Mimo, iż profesjonaliści zachwycają sie tym modelem biznesowym, w potocznej opinii i w potocznym rozumieniu, z marketingiem sieciowym wiążę sie wiele mitów, nieporozumień, uprzedzeń i negatywnych, niesprawiedliwych opinii.
Część z nich jest totalnie wyssanych z palca, część ma swoje historyczne podstawy … ale wszystkie one biorą się po prostu z niewiedzy oraz z mylenia pojęć i bardzo łatwo jest je rozwiać zwykłą, podstawową edukacją.

Obejrzyj proszę filmy, w których obalam podstawowe mity na temat MLM i opowiadam skąd się wzięły, a także przedstawiam podstawowe błędne założenia, którymi kierują się osoby nawiązujące współpracę z firmami działającymi w tym modelu biznesowym oraz obiekcje osób, które na tą współpracę się nie decydują …

Dla kogo jest Network Marketing i co nam daje??

Multilevel Marketing jako biznes XXI wieku, jest systemem sprawiedliwym i uczciwym, który pozwala wygenerować przychód pasywny i daje wszystkim równe szanse.
Wbrew pozorom nie chodzi w nim również o samą sprzedaż, a o edukację i wsparcie, bo im większej liczbie osób pomożesz zbudować własną firmę, tym bardziej rozwinie się Twoja
.

Jest to zdecydowanie model:
Perspektywiczny – zgodny ze światowymi trendami rynkowymi  i biznesowymi;
Bezpieczny – możliwy do uruchomienia jako zajęcie dodatkowe i generujący dodatkowe źródło dochodu;
Pozbawiony ryzyka finansowego – bez kosztów stałych, kredytów, leasingów, koszów pracowniczych, gotówki zamrożonej w towarze itp.
Demokratyczny – dostępny dla każdego bez względu na płeć, wiek, kolor skóry, miejsce zamieszkania, pochodzenie czy status materialny;
Elastyczny – możliwy do dopasowania do konkretnych potrzeb każdego pracownika jeżeli chodzi o miejsce i czas pracy;
Opłacalny – adekwatny do rezultatów, pozwalający w stosukowo krótkim czasie na osiągnięcie przychodów, które byłyby nie do wygenerowania w innym modelu (praca na etacie lub własna działalność gospodarcza);
Pozbawiony limitów i ograniczeńoprócz tych, które nakładamy sami na siebie!! Nie ma tu planów, presji, czy szklanego sufitu;
Rozwijający osobowość – w zakresie rozwijania nowych kompetencji, pewności siebie, umiejętności komunikacyjnych i bycia liderem.
Nastawiony na współpracę, nie na rywalizację – jest całkowitym przeciwieństwem korporacyjnego wyścigu szczurów, gdzie ludzi spychają sie wzajemnie z „drabiny”, żeby wskoczyć wyżej w hierarchii. Każdy pracuje tutaj dla siebie i na swoje konto.  Osoby, które są wyżej w hierarchii wspierają osoby, które są po nimi, bo same również zyskują na ich rozwoju.
Zachęcający do realizacji swoich marzeń – w przeciwieństwie do biznesu tradycyjnego, gdzie marzenia musimy mieć raczej ograniczone (krótkie wakacje, odrobina czasu dla siebie – to w zasadzie wszystko);
Oparty na zasadzie totalnej dobrowolności – nikt nie ma obowiązku stawiać się w pracy czy odbijać karty godzinowej. Nikt tu nikogo nie zatrudnia, a co za tym idzie nikt nikogo nie może zwolnic. Nikt nikomu nie mówi co ma robić ani nie ma prawa wydawać rozkazów i egzekwować wykonywania poleceń. Jesteś tu dla siebie!!! Tylko i wyłącznie dla samego siebie i dla realizacji swoich własnych celów i spełniania swoich własnych marzeń!!
Rozwijający umiejętności przywódcze – kształtujący liderów, którzy oddziałują na innych jako nauczyciele tego jak spełnić marzenia swojego życia poprzez uczenie kolejnych osób podążania za własnymi marzeniami;
Uczący budowania relacji i pokazujący moc network’u czyli sieci – wykorzystujący moc ukrytą w budowaniu połączeń, tak aby zwielokrotnić efekty biznesowe dzięki sieci aktywnych osób (jak ważne w dzisiejszych czasach jest budowanie sieci wiedzieli Bill Gates, czy Steve Jobs); 
Rozbudowujący krąg znajomych – powoduje, że przebywasz z ludźmi, którzy również chcą osiągnąć sukces,  ludźmi, którzy mają takie same wartości, cele i rozumieją swoje potrzeby i ograniczenia
Będący szkołą biznesu –  która uczy praktycznych umiejętności potrzebnych przedsiębiorcy. 

A do tego jest fantastycznym MODELEM BIZNESOWYM DLA KOBIET!!!

Co ma odzwierciedlenie w statystykach, ponieważ nie przypadkowo ok 88% ludzi działających w marketingu sieciowym to kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że jest to model biznesowy tak często wybierany przez kobiety?

 1. Może być wykonywany w niepełnym wymiarze godzin i stanowić dodatkowe źródło dochodu.
 2. Jest biznesem, w którym najważniejsze są relacje – te międzyludzkie, ale także nauczanie, szkolenia czy opieka mentorska – a relacje są domena kobiet właśnie.
 3. Pozwala uniknąć zależności finansowej – od szefa, męża, czy systemu emerytalnego, 
 4.  Brak szklanego sufitu i brak limitu przychodów – to niezwykle ważne w świecie, gdzie nadal kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni i mają mniejsze szanse na zrobienie kariery i na osiągnięcie wyższych szczebli w korporacyjnej drabinie.
 5. Wzrost poczucia własnej wartości – to niezmiernie ważne dla kobiet nadal niestety dyskryminowanych na rynku pracy. 

Network jest zdecydowanie dla Ciebie, jeżeli:

 • Szukasz zmiany w życiu zawodowym i osobistym?
 • Szukasz szansy na rozwój i zdobycie nowych kompetencji?
 • Jesteś zmęczona/y dotychczasową pracą?
 • Męczy Cię szklany sufit w korporacji i spełnianie cudzych marzeń?
 • Poszukujesz dodatkowego źródła dochodu i lepszego zabezpieczenia finansowego na przyszłość?
 • Interesuje Cię praca na własnych zasadach i w zgodzie ze sobą?
 • Jesteś otwarta/y na współpracę w branży nowoczesnego marketingu sieciowego?
 • Lubisz się rozwijać, jesteś zdeterminowana/y, masz marzenia i cele?
 • Stawiasz w życiu na naturalne rozwiązania i życie w zgodzie z naturą?

A do tego:

 • Jesteś samodzielna, lubisz działać po swojemu i umiesz się zmotywować do działania;
 • Cenisz sobie elastyczność czasu pracy i chcesz sama decydować gdzie, kiedy i z kim pracujesz
 • Lubisz pracować z ludźmi a dzielenie sie wiedzą i doświadczeniem sprawia Ci przyjemność
 • Interesujesz się naturalnymi sposobami wspierania zdrowia i widzisz sens i potencjał w powrocie do natury i holistycnym podejściu do człowieka.

Współpraca z doTERRA - Twoja droga do wolności...

O firmie doTERRA o rynku olejków eterycznych i możliwościach biznesowych jakie się otwierają przed nami w związku z rozwojem tego rynku w Polsce pisałam w zakładce DLACZEGO doTERRA? DLACZEGO TERAZ?

Tutaj napiszę Ci już konkretnie jak zacząć współpracę z firmą doTERRA, jak zacząć działać i co robić na początku, żeby szybko zobaczyć rezultaty tej pracy.

Jak możesz zacząć współpracę z doTERRA?

PO PIERWSZE: Bez względu na to czy jesteś prawniczką, krawcową, pielęgniarką, księgową, nauczycielką czy mamą na macierzyńskim, możesz zbudować swój olejkowy biznes. Od zera!

PO DRUGIE: Jeżeli prowadzisz własną firmę i np. jesteś fizjoterapeutką, masażystką czy refleksolożką, położną, coachem, terapeutką,  fryzjerką czy prowadzisz studio jogi, studio fitness, gabinet kosmetyczny albo własną kawiarnię – włączenie olejków do codziennej pracy przeniesie Twój biznes na wyższy poziom.

Co ważne, jak już wspomniałam powyżej, nie ma znaczenia Twój wiek, pochodzenie, status społeczny, poglądy, czy miejsce zamieszkania. Biznes z doTERRA jest bardzo demokratyczny, otwarty dla każdego, kto pragnie żyć lepszym życiem i jednocześnie pomagać innym.  

Jak to zrobić?

Jeżeli chodzi o organizację biznesu, to tutaj mamy pełne pole do popisu w zależności od naszej indywidualnej sytuacji.

 • Od czego zacząć? Na początek potrzebna jest przede wszystkim chęć rozwoju, nauki i działania.
 • Inwestycja finansowa w rozwój Twojego biznesu? Założenie konta hurtowego oraz zakup zestawu olejków, które można wykorzystać nie tylko do prezentowania podczas spotkań, ale też (a może przede wszystkim) na własny użytek, dla siebie i rodziny, znajomych.
 • Inwestycja czasowa? Działamy w swoim tempie, w miarę własnych możliwości.  Możesz wykonać zaplanowane zadania w kilka godzin albo kilka dni. Kluczowa jest jednak systematyczność. Podejmowanie codziennie chociaż kilku drobnych działań, które w rezultacie zbudują oczekiwane rezultaty.
 • Zwrot z inwestycji? Im więcej osób dowie się, w jaki sposób olejki mogą im pomóc, tym więcej korzyści dla Ciebie. doTERRA wypłaca prowizję od zakupów osób, które dowiedziały się o olejkach od Ciebie i zarejestrowały swoje konta hurtowe przez Twój link rejestracyjny. Pierwsze pieniądze możesz mieć już w drugim miesiącu działalności. Jednak tu rezultaty zależą od Ciebie, od tego, czy zaangażujesz się w dzielenie się olejkami z innymi ludźmi. Jeśli oczekujesz szybkich rezultatów, zacznij intensywnie, organizuj spotkania, zapraszaj znajomych i nieznajomych, uporządkuj swoje działania. Zrób plan, wybierz priorytety i działaj!

UWAGA! W tym biznesie nie chodzi o sprzedaż jako taką, ale o edukację i dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. My edukujemy i podpowiadamy najkorzystniejsze rozwiązania, a sprzedaż odbywa się online, bezpośrednio ze strony doTERRA.

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, zapraszam do zakładki PRACUJ ZE MNĄ:

Jakie masz opcje?

Na początku należy ustalić  jak i ile chcesz zarabiać oraz czy wolisz skupić się głównie na dzieleniu się produktem, czy równoległym budowaniu dochodu pasywnego, czyli tworzeniu biznesu z doTERRA. A gdy to już będzie jasne, można przystąpić do opracowania optymalnego planu działania i wyruszyć W DROGĘ DO SUKCESU!!!

Są trzy typy osób, które chcą i odnajdują się w biznesie doTERRA:

 • SHARER – czyli osoba, która dzieli się olejkami z rodziną i znajomymi po to aby mieć olejki dla siebie za darmo.
 • BUILDER – osoba, która chce poprawić swoją sytuację materialną, np. na zasadzie wygenerowania dodatkowego źródła dochodu.
 • BUILDER PRZEDSIĘBIORCA – osoba, która chce zastąpić dochodami z doTERRA swoją obecną pracę lub stworzyć własny biznes i wygenerować dochód pasywny, z którego będzie korzystać przez wiele lat.

Każdy z tych typów aktywnie i z entuzjazmem używa olejków eterycznych oraz wykorzystuje je do tego, by pomóc innym zmienić swoje życie na lepsze. W zależności od tego, w której grupie się znajdujesz albo do której grupy chcesz dołączyć – istnieją opracowane i sprawdzone metody na to, jak osiągnąć to, na czym Ci zleży.

Typ pierwszy – dzielę się olejkami

Aby mieć olejki i produkty doTERRA dla siebie za darmo, wystarczy dzielić się olejkami ze swoimi znajomymi i rodziną.
Jak to działa? 
1. Zdobywając pierwszych klientów, którzy chcą kupić na początek 1-2 olejki – dodajesz je do swojego zamówienia. W ten sposób uczestnicząc w programie lojalnościowym dostajesz punkty, którymi możesz płacić za swoje produkty.
2. Możesz kupować olejki po cenie hurtowej a odsprzedawać znajomym po cenie detalicznej. Zarabiasz na różnicy w cenie a dodatkowo zbierasz punkty lojalnościowe na opłacenie swoich przyszłych zamówień.
3. Możesz pokazać olejki  przy okazji spotkań i rozmów ze swoimi bliskimi, albo podarować im próbki. Możesz także zaprosić ich na moje warsztaty lub spotkania edukacyjne. Za każdą osobę, która postanowi założyć swoje konto klienckie z Twojego polecenia, otrzymasz od doTERRA prowizję. Prowizja jest wypłacana w Euro. Kupujesz za nią swoje olejki albo prosisz o przelania na Twoje konto bankowe.

Typ drugi – chcę mieć więcej pieniędzy

Aby pozyskać do domowego budżetu kwotę w zakresie  800 – 2500 zł, do aktywnego dzielenia się olejkami musimy dołożyć także działania związane z prowadzeniem lekcji i spotkań olejkowych. Doświadczenia pokazują, że aby zarobić te pieniądze, wystarczy w tygodniu zaangażować się  na 8-12 godzin w pracę.
Jakie działania będą konieczne?
1. Prowadzenie indywidualnych (6-8) lub  grupowych (1-2) spotkań edukacyjnych.
2. Opieka konsumencka nad klientami i potencjalnymi klientami.
3. Szkolenia zarówno w zakresie używania olejków oraz biznesu.
4. Rozwój osobisty – praca nad swoimi przekonaniami, pewnością siebie i nowymi nawykami.
5. Udział w wydarzeniach w ramach struktury, a także w wydarzeniach, które organizuje dla nas firma.

Aby ten plan został zrealizowany potrzebujemy około 5-8 miesięcy i 2 osób (np. sharerów – typ pierwszy lub builderów – typ drugi), które także chcą dzielić się olejkami i tworzyć własny biznes.

Typ trzeci – chcę wejść na inną ścieżkę kariery zawodowej i zbudować źródło dochodu pasywnego

Będąc osobą typu trzeciego chcesz zapewne zarabiać co najmniej tyle ile w dotychczasowej pracy albo zdecydowanie więcej. Mówimy tu o kwotach rzędu 5.000, 10.000 czy 20.000 złotych, a nawet więcej.
Jak to osiągnąć?
1. Działamy tak jak typ drugi, tyle że intensywniej – prowadzimy w tygodniu min. 2 lekcje olejkowe lub 10 indywidualnych spotkań.
2. Nadal się rozwijamy, szkolimy, bierzemy udział w różnych wydarzeniach.
3. Nasze działania zajmują nam około 25-30h tygodniowo i współpracujemy z conajmniej 3 osobami, które chcą wesprzeć swój domowy budżet.

Średnio dojście do zarobków rzędu 8.000-12.000 zł zajmuje nam 15-25 miesięcy. O zarobkach w doTERRA, czyli ich wysokości oraz systemie prowizyjnym przeczytasz w zakładce DLACZEGO DOTERRA? DLACZEGO TERAZ? 

Jeśli masz w sobie determinację i motywację oraz chcesz efektywnie zarządzać i wykorzystywać swój czas,  możesz zacząć od razu budować biznes pełną parą czy zrobić to ciut wolniej startując od pozycji drugiej – builder.
Niezależnie od tego co zdecydujesz – otrzymasz ode mnie narzędzia, materiały, wsparcie i tylko od Ciebie zależy jak szybko i intensywnie zaczniesz.

Czyli co, bierzemy się do pracy? Umów się ze mną, by zweryfikować którym typem osoby jesteś. Ustalimy plan działania, żebyś mogła zacząć nowe, lepsze życie!

Zapraszam!