MELALEUCA (część 2) – pogromca insektów i pomoc w domowych porządkach

MELALEUCA – DRZEWO HERBACIANE – pogromca insektów:

🦟Ukąszenia komarów – kroplą olejku posmaruj ukąszone miejsce, a odczujesz ulgę w swędzeniu
i złagodzisz obrzęk.

🦟 Odstraszanie komarów – do 250 ml wody dodaj 15 kropli olejku i spryskaj roztworem skórę, odzież oraz pomieszczenia.

🕷 Wszy to problem, który potrafi uprzykrzyć życie dzieciom w przedszkolu czy szkole. Badania przeprowadzone we Włoszech dowiodły, że olejek herbaciany zabija wszystkie pasożyty w przeciągu pół godziny, a ich jaja w 5 dni. Mycie włosów szamponem wzbogaconym o olejek zapobiega nawrotom wszawicy. Do dwóch łyżek szamponu dodaj 20 kropli olejku z drzewa herbacianego. Wmasuj we włosy i skórę głowy. Pozostaw na 10 minut, potem spłucz i zabieg powtórz 3 razy dziennie.

🕷 Odstraszanie wszy – dodaj kilku kropli oleju do szamponów i odżywek. Takie postępowanie pomaga naturalnie odpychać wszy, dzięki czemu jest idealny dla  dzieci w wieku szkolnym. Poza myciem głowy, można również profilaktycznie wsmarować kroplę u nasady włosów z tyłu głowy lub dać 1 kroplę na koszulkę dziecka gdy idzie do przedszkola/ szkoły. Po pierwsze chroni go to przed wszami a po drugie wspomoże jego drogi oddechowe.

DRZEWO HERBACIANE jako POMOC W DOMOWYCH PORZĄDKACH:

Po olejek herbaciany warto sięgnąć nie tylko w sytuacji, gdy dopadnie nas choroby skóry. Wyciąg z drzewa herbacianego doskonale zastąpi środek czyszczący. Pozostawia wyjątkowy zapach, nie podrażnia oczu, skóry i dróg oddechowych. Idealnie nadaje się do czyszczenia powierzchni łazienki.

 1. Olejek z drzewa herbacianego można wykorzystać w domu, gdy gdzieś pojawi się pleśń. Wystarczy wtedy rozpuścić 2 łyżeczki olejku herbacianego w 0,5 l wody. Następnie spryskuje się miejsce, z którego wcześniej usunięty został grzyb. Preparatu nie należy spłukiwać, tylko pozostawić do wyschnięcia.

Usuwanie pleśni – kilka kropli olejku z drzewa herbacianego należy wymieszać z odrobiną octu jabłkowego i wyczyścić takim roztworem zanieczyszczoną powierzchnię.

 1. Środek czyszczący do gospodarstwa domowego ((NON-TOXIC cleaner 😉 -do użycia na kuchni i innych powierzchniach w celu ich oczyszczenia i dezynfekcji.

PRZEPIS 1:

Do butelki z rozpylaczem dodaj 15 kropli olejku z drzewa herbacianego, 1 szklankę wody i 1/2 szklanki octu. W razie potrzeby można dodać również 15 kropli olejku z cytryny.

PRZEPIS 2:

Receptura na 500 ml:

Po 3 krople olejków:

lemon (cytryna)

melaleuca(drzewko herbaciane)

clove (goździk)

– 3/4 wody

– 1/4 octu

Ważne, aby używać szklanych butelek (olejki rozpuszczają plastik).

PRZEPIS 3:

Można kilka kropli olejku wymieszać z 150 ml wody. Ściereczką nasączoną takim płynem przecierać powierzchnie, które wymagają dezynfekcji.

 1. Odświeżenie starego dywanu – świeżość i kolory przywróci mieszanka ½ szklanki sody oczyszczonej z 20 kroplami olejku. Wystarczy posypać nią dywan, pozostawić na 20 minut i go odkurzyć.
 2. Płyn do płukania tkanin – wystarczy dodać go zamiast płynu do płukania (3 krople Melaleuca i 2 Lemon), aby nadać praniu piękny zapach oraz zniszczyć wszelkie patogeny.
 1. W połączeniu z olejkiem cytrynowym, olejek Melaleuca jest idealny do odkażania sanitariatów (w rozcieńczeniu z wodą – taki domowy Domestos).
 2. Do czyszczenia biżuterii:

PRZEPIS 1:

2 łyżki sody oczyszczonej

2 łyżki soli ? 10 kropli olejku z cytryny lub limonki

1/2 szklanki Ciepłej wody

Połącz sól, sodę oczyszczoną i olejek eteryczny w małej misce. Dodaj biżuterię do miski i ciepłą wodę, aż biżuteria zostanie przykryta. poczekaj 5–10 minut. Za pomocą szczoteczki do zębów wyczyść aż powstanie połysk. Spłucz ciepłą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

PRZEPIS 2:

1 łyżeczka koncentratu środka czyszczącego ( np. zwykły płyn do naczyń)

5 kropli cytryny lub Melaleuca

1 łyżka sody oczyszczonej

1/2 szklanki ciepłej wody.

W małej misce dodaj sodę oczyszczoną i olejki eteryczne. Umieść biżuterię w misce, a następnie dodaj ciepłą wodę. Dobrze wymieszaj, a następnie mocz przez 5-10 minut.

Szoruj szczoteczką do zębów lub małą, twardą szczoteczką, a następnie spłucz ciepłą wodą.

 1. Dezynfekcja szczoteczki do zębów i akcesoriów do makijażu – kilkoma kroplami skropić szczoteczkę i przybory. W ten oto sposób powtarzany dwa razy w miesiącu zabieg pozwoli usunąć wszelkie bakterie;-)!!

MELALEUCA – DRZEWO HERBACIANE – jako NIWELATOR NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW:

 1. Stopy – nałóż na stopy lub dodaj kilka kropli do wkładek butów, aby zmniejszyć nieprzyjemny zapach stóp i odświeżyć buty. Można też spryskać wnętrze butów lub torby gimnastycznej:) Powinno sobie poradzić z przykrym zapachem.
 2. Płyn do płukania jamy ustnej – Dodaj kroplę lub dwie do wody i używaj jako orzeźwiającego płynu do płukania jamy ustnej. Dodaj również kroplę mięty pieprzowej, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.
 3. Dezodorant do pojemnika na śmieci – dodaj 5 kropli do sody oczyszczonej i posyp na spód kosza na śmieci, aby pomóc wchłonąć zapachy.
 4. Odświeżacz do prania – dodaj 5-10 kropli do pralki z detergentem, aby odświeżyć ubrania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku ręczników lub innych materiałów podatnych na pleśń!
 5. Odświeżacz pokojowy – dodaj 3-4 krople do dyfuzora, aby oczyścić powietrze.
 6. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z dłoni – wybielacz, cebula, ryby – z tymi i innymi uciążliwymi zapachami dobrze poradzi sobie wtarty w skórę olejek z drzewa herbacianego.

No i co Wy na to?

A to nadal jeszcze nie koniec 😍!

Stay tuned …c.d.n. 😉

 

Na podstawie:

materiały doTERRA

www.staramydlarnia.pl

www.poradnikzdrowie.pl

www.olej.edu.pl

www.apteline.pl

www.odkrywamyzakryte.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.