MELALEUCA#DRZEWO HERBACIANE – pielęgnacja skóry i włosów
PETARDA! Remedium na wszelkie problemy skórne, wypryski, trądzik, brodawki, kurzajki, łupież itp. itd.
Jeżeli kiedykolwiek usłyszymy o tego typu dolegliwościach – niech nam się od razu zapala w głowie lampka pod nawą MELALEUCA.
Pielęgnacja skóry:
💚Olejek z drzewa herbacianego powinien być używany szczególnie przez osoby o cerze tłustej, trądzikowej.
Łatwo przenika on przez skórę i zwalcza bakterie beztlenowe powodujące zmiany trądzikowe. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu cera jest mniej tłusta i błyszcząca. Jako jeden z niewielu składników pomocnych w leczeniu trądziku nie powoduje skutku ubocznego w postaci wysuszania skóry. Dodatkowo działa na nią regenerująco, gdyż pobudza produkcję nowego naskórka. Jest składnikiem wielu preparatów do cery zanieczyszczonej i trądzikowej, w szczególności żeli do mycia twarzy oraz toników.
💚 Olejek Melaleuca posiada silne przeciwutleniacze, które hamują proces starzenia się skóry i wygładzają drobne zmarszczki.
💚 Olejek ten ma ponadto właściwości, które przyspieszają regenerację skóry. Dlatego też doskonale zwalcza blizny i widoczność rozstępów.
Olejek można nanosić na twarz na wiele różnych sposobów:
- Można go stosować jako zamiennik kremu (na twarz, szyje, dekolt i plecy), w połączeniu z innymi kosmetykami (np. z balsamem lub kremem). Dobrym sposobem będzie również stosowanie olejku zamiast kremu, mieszając preparat z łagodnym olejem Warto też używać go w połączeniu z glinką do twarzy. Maseczka zahamuje produkcje sebum.
- Suchość skóry? Nie ma problemu – połącz łyżkę olejku ze słodkich migdałów z pięcioma kroplami olejku herbacianego i wmasuj w skórę.
- Na trądzik i przebarwienia – dodaj 20-40 kropli olejku do codziennie używanego żelu lub toniku. Miejscowo możesz nanosić olejek na pryszcze.
✅ Można użyć buteleczki typu roll-on, napełnionej olejkiem z drzewa herbacianego oraz olejkiem bazowym. Może być nim zarówno olejek jojoba, jak i ten z pestek winogron czy nasion konopii. Olejkiem bazowym należy wypełnić 3/4 butelki, pozostałą jej część powinno się zalać zaś olejkiem z drzewa herbacianego. Preparat warto przykładać do zmienionych chorobowo miejsc lub do miejsc ze zmarszczkami mimicznymi kilka razy dziennie.
✅ Kolejną opcją na walkę z trądzikiem lub ze zmarszczkami jest przygotowanie specjalnej maseczki, składającej się z olejku herbacianego, zielonego ogórka i żelu aloesowego. Wymieszane składniki warto pozostawiać na twarzy przez 10-15 minut. Można przygotować też maseczkę z glinki oraz kilku kropel olejku, aby zapobiec powstawaniu wyprysków oraz nadmiernej produkcji sebum.
✅ Popularne staje się stosowanie olejku z drzewa herbacianego w formie parówki na twarz. Warto przeprowadzać ją dwa razy w miesiącu. Do miski wlewamy ciepłą wodę, a następnie dodajemy do niej kilkanaście kropli olejku. Nachylamy oczyszczoną twarz nad miską ( na 10-15 minut). Skóra będzie odświeżona już po kilkunastu minutach zabiegu.
✅ Olejku z drzewa herbacianego z powodzeniem można używać także solo, nakładając go bezpośrednio z buteleczki lub przy pomocy patyczka higienicznego – jeżeli chcemy usunąć nieestetyczną kurzajkę należy smarować ją olejkiem dwa razy dziennie. Już po kilku dniach zauważymy znaczącą poprawę, a zmiana skórna ulegnie zagojeniu.
Dbanie o stopy
Olejek herbaciany sprawdzi się także w pielęgnacji stóp z tendencją do nadmiernego pocenia oraz pękających pięt. Wspomaga także profilaktykę oraz leczenie grzybicy stóp i grzybicy paznokci. Dodaj go do zwykłego kremu do stóp i używaj codziennie, a od czasu do czasu przygotuj kąpiel stóp dodając 30 kropel olejku do ciepłej wody.
Pielęgnacja włosów:
✅ Olejek z drzewa herbacianego jest również niezastąpiony w walce o piękne włosy. Pobudza przepływ krwi, a tym samym przyspiesza porost włosów. Włosy są grubsze i bardziej nawilżone.
Wystarczy lekko rozcieńczyć olejek i masować nim skórę głowy.
Kilka kropli olejku dodane do szamponu, pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji, oczyścić je i odmłodzić.
✅ Olejek herbaciany może wspomagać leczenie uciążliwego łupieżu oraz dolegliwości związanych z łojotokowym zapaleniem skóry. Niweluje swędzenie skalpu oraz normalizuje nadmierne wydzielanie sebum i przetłuszczanie włosów.
Podczas mycia głowy należy dodać do szamponu parę kropli olejku, pozostawić taką mieszankę na skórze głowy przez około 2 minuty, a następnie dokładnie spłukać. Można także stosować go jako składnik płukanek do włosów.
Żeby samodzielnie stworzyć szampon przeciwłupieżowy – dodaj 20-30 kropli olejku do butelki z szamponem. Po umyciu włosów możesz także kilka kropli wetrzeć w skórę głowy.
To koniec naszej serii o olejku z drzewa herbacianego, ale na pewno będzie o nim jeszcze mowa przy wielu innych okazjach.
Na pewno jesteście pod wrażeniem 😍!!
Teraz tylko trzeba sprawdzić jego genialne właściwości w praktyce 😉.
Jeżeli masz pytania, uwagi albo chcesz kupić olejek – ZAPRASZAM do kontaktu!
Na podstawie:
materiały doTERRA
www.staramydlarnia.pl
www.poradnikzdrowie.pl
www.olej.edu.pl
www.apteline.pl
www.odkrywamyzakryte.com