Mieszanki na koncentrację – MOTIVATE i THINKER

Jeszcze w temacie motywacji i skupienia się na pracy.

U mnie na porządku dziennym są teraz 2 mieszanki olejków doTERRA, które wspierają nas w tym niełatwym czasie:
❤ dla mnie – #MOTIVATE
❤ dla dzieciaków – #THINKER

MOTIVATE Encouraging Blend (mieszanka motywująca) – to cudowne połączenie olejków eterycznych z mięty pieprzowej, skórki klementynki i skórki yuzu (☝bogaty w limonen olejek eteryczny, pozyskany ze skórki japońskiego owocu przypominającego mandarynkę), nasion kolendry, bazylii, kwiatów i liści melisy, liści rozmarynu i wanilii.

Motivate to idealna aromatyczna mieszanka, która pomaga odzyskać poczucie pewności siebie, odwagę i wiarę we własne możliwości. Ma świeży, czysty zapach, który pobudza do działania, zachęca, stymuluje kreatywność.
Idealny w momentach, w których potrzebujemy motywacji, kiedy jesteśmy sfrustrowani, rozczarowani i nic nam się nie chce.
Takie chwile zwątpienia miewamy wszyscy, ostatnio jakoś jest o nie łatwiej, więc trzeba jakoś się ratować ?.

Jak stosować MOTIVATE?
✔ Nałóż rano na spody stóp, aby z rozmachem zacząć dzień.
✔ Nałóż na punkty pulsacyjne przed czynnościami wymagającymi pewności siebie i wiary we własne możliwości.
Dyfuzja:
✔Użyj trzy, cztery krople w wybranym dyfuzorze.
Stosowanie na skórę:
✔ W masażu – zmieszaj 5 kropel w 5 ml oleju nośnikowego.
✔ Do kąpieli – zmieszaj 5 kropel w 5 ml oleju nośnikowego.
✔ W perfumach – zmieszaj 1 kroplę w 10 kroplach oleju nośnikowego.

A dla dzieciaków podczas odrabiania lekcji idealnie sprawdza się:

THINKER Focus Blend – ta przyjemna dla dzieci mieszanka składa się z olejków eterycznych Vetiver, olejku z mięty pieprzowej, rozmarynu i skórki klementynki rozcieńczonych frakcjonowanym olejem kokosowym, tak że może być używany bez obaw bezpośrednio na skórę.
Olejki użyte w mieszance Thinker pomagają pobudzić poczucie czujności i skupienia podczas odrabiania lekcji, podczas testów lub w każdej chwili, gdy jest to konieczne.
THINKER ma super skład:
✔ Mięta pieprzowa – tej rośliny i jej pobudzającego działania nie trzeba w żaden sposób reklamować.
✔Klementynka – jak każdy cytrus ma działanie energetyzujące i wspierające pozytywne nastawienie. Limonen jest energetyzującą i podnoszącą na duchu tajną bronią świata chemii ?!!
✔ Kolejnym bardzo ważnym składnikiem mieszanki jest ROZMARYN – król olejków jeżeli chodzi o pomoc w koncentracji, skupieniu uwagi i zapamiętywaniu. Badania wykazują, że wdychanie olejku eterycznego z rozmarynu może pomóc ludziom przypomnieć sobie wcześniej wyuczony materiał, co czyni go doskonałym towarzyszem podczas sprawdzianów w szkole.
✔ Do tego mamy jeszcze olejek VETIVER – który uzyskuje się z korzeni rośliny wetywerii, wieloletniej trawy pochodzącej z Indii. Jej działanie polega na zwiększeniu koncentracji, a także zachowaniu przez dłuższy czas czujności i skupienia podczas wykonywania zadań. Badanie opublikowane na łamach czasopisma Journal of Intercultural Ethnopharmacology dowiodło, że wdychanie tego oleju przez dzieci zwiększyło ich poziom uwagi, co znalazło odzwierciedlenie w pomiarach aktywności mózgu. Silny zapach olejku vetiver ma właściwości uziemienia, odprężania, łagodzenia napięcia nerwowego i uspokojenia umysłu.

Tyle dobra w takich małych buteleczkach!!
Jak zwykle zachęcam do testowania!!
Jeżeli macie pytania albo chcielibyście kupić olejki – piszcie Pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.