DigestZen – pogromca dolegliwości żołądkowych

Chciałam Wam przedstawić kolejny olejek z naszej domowej apteczki. Tym razem jest to olejek, który nie tyko obowiązkowo musi znaleźć się w każdym domu (taki nasz MUST HAVE 😉), ale również olejek, który jest niezastąpionym towarzyszem podróży i bez którego ja już osobiście nie wyobrażam sobie weekendowych czy wakacyjnych wyjazdów.

O jaki olejek chodzi❓❓

 #ZenGest/ #DigestZen (Digestive Blend)!

ZenGest to mieszanka olejków dōTERRA znana jako pogromca dolegliwości żołądkowych, przynosząca wiele korzyści dla układu trawiennego. Jest to dobroczynna mieszanka na wszelkie problemy żołądkowo-jelitowe. Przede wszystkim:
💧 łagodzi podrażnienia żołądka,

💧 wspomaga trawienie,

💧 łagodzi skutki przejedzenia i niestrawności,

💧 zapobiega wzdęciom i działa wiatropędnie,

💧 pomaga na zaparcia, biegunki, zgagę, bóle brzucha,

💧 zalecana w skurczach i kolce jelitowej,

💧 przywraca prawidłową perystaltykę jelit,

💧 zalecana przy nieżycie żołądka oraz grypie żołądkowej,

💧 dodatkowo łagodzi mdłości i efekty choroby lokomocyjnej.

Co zawiera❓❓

W skład mieszanki wchodzą olejki mające właściwości rozkurczające, rozgrzewające, wiatropędne, przeciwskurczowe, przyspieszające metabolizm, regulujące i oczyszczające:

Imbir – rozgrzewa i poprawia samopoczucie. Stosowany często w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej –  pobudza trawienie, jest pomocny przy schorzeniach spowodowanych zaburzeniami wchłaniania, niezawodny przy chorobie lokomocyjnej, przyspiesza metabolizm.
Mięta pieprzowa – działanie przeciwzapalne, kojące, odświeżające, i rozprężające dla systemu pokarmowego. Może to również przeciwdziałać zatruciom pokarmowym, wymiotom, biegunce, zaparciom, wzdęciom, halitosis (nieprzyjemny oddech), kolce, mdłościom, oraz chorobie lokomocyjnej.
Estragon – może przyczynić się do zmniejszenia anoreksji, niestrawności, wzdęć, skurczy jelit i powolnego trawienia. Przeciwdziała refluksowi. Pomocny przy braku łaknienia i zaburzeniach pracy żołądka.

✅ Koper włoski – przyczynia się do poprawy funkcji trawiennych poprzez wspieranie wątroby. Pomaga w zachowaniu równowagi hormonalnej. Działa rozkurczowo, łagodzi zatrucia pokarmowe i niestrawności. Jeden z najlepszych olejków wiatropędnych.
Kminek – ma działanie przeciwpasożytnicze i przeciwskurczowe. Pomaga przy niestrawności, gazach i kolce.
Kolendra – ma właściwości przeciwskurczowe i przeciwzapalne. Pomaga przy niestrawności, wzdęciach, biegunce i innych skurczach przewodu pokarmowego. Udrażnia wątrobę, detoksykuje i oczyszcza.
Anyż – łagodzi i wzmacnia układ trawienny. Wpływ anyżu na sferę emocjonalną może odnosić pozytywny skutek na energię fizyczną, a także zwiększać poczucie odwagi. Ze względu na uspokajający wpływ na układ pokarmowy, może przyczynić się do zmniejszenia nudności, oraz tzw. choroby lokomocyjnej.

Jak stosować❓❓

Ta fantastyczna i niezwykle skuteczna (również dla zwierząt) mieszanka może być stosowana aromatycznie, miejscowo i wewnętrznie. Świetnie nadaje się do użytku w domu i w podróży. Posiada certyfikat #CPTG – co oznacza Atestowaną Czystą Klasę Terapeutyczną, która pozwala na bezpieczne stosowanie doustne oraz u małych dzieci.

💚 AROMATERAPIA – rozpylać 1-2 krople przy pomocy dyfuzora.

💚 WEWNĘTRZNIE – dodać 2-3 krople do wody do picia.

💚 DO MASAŻU – wmasować w brzuch przed podróżą, aby złagodzić chorobę lokomocyjną. W razie zatrucia/niestrawności poleca. zastosować i wewnętrznie i do masażu.

💚NA STOPY – wcierać w punkty akupunkturowe stóp i kostek u nóg

 

A konkretnie❓❓

✔ Po zbyt obfitym (lub ciężkim) posiłku dodaj 1-2 krople do szklanki wody i wypij w celu przyspieszenia trawienia. Można połknąć olejek również w kapsułce.

✔ Kropelkę ZenGest wymieszaną w pół szklanki wody warto na co dzień pić dla dobrego trawienia, a szczególnie przy bólach brzucha.

✔ Bóle brzucha, zgaga – wlej 1 do 2 kropli ZenGest do 1/4 szklanki ciepłej wody lub ewentualnie do soku lub innych napojów.

✔ Gdy pojawią się problemy żołądkowe (ból, wzdęcia, gazy), nałóż jedną lub dwie krople ZenGet na skórę brzucha lub posmaruj brzuch ZenGest Touch. Z reguły w ciągu kilku minut olejek przynosi ulgę. Delikatnie wcieraj przez kilka sekund lub minut (dla osób z wrażliwą skórą oraz dzieci rozcieńcz w oleju kokosowym lub oliwie z oliwek). Dla lepszego efektu, po nasmarowaniu można położyć ciepły, wilgotny ręcznik.

✔ Wcieraj w podeszwy stóp, oraz w okolicach kostek u nóg (gdzie znajdują się zakończenia nerwowe poszczególnych organów układu pokarmowego, np. w środkowej 1/3 części podeszwy).

Niemowlakom i małym dzieciom masuj podeszwy stóp rozcieńczonym olejkiem lub ZenGest Touch

✔ Wmasuj 2-3 krople w brzuch przed podrożą̨, aby złagodzić́ chorobę̨ lokomocyjną i zmniejszyć́ uczucie nudności. Przy nudnościach podczas podróży rozetrzyj kroplę w dłoniach i inhaluj się, a dodatkowo wmasuj w okolice pępka.

✔ Podczas podroży używaj Zengest, aby złagodzić́ dolegliwości żołądkowe, związane z odkrywaniem nowych dań. Wybierając się w podróż do tropików zabierz ten olejek, bo bardzo często podróżnicy odczuwają problemy żołądkowe przy zmianie diety.

✔ Jeżeli podczas podróżny samolotem dopadło Cię zjawisko „jet lag” związane ze zmianą stref czasowych, które może powodować roztrój żołądka, problemy jelitowe i brak apetytu – wmasuj olejek w brzuch lub przejmij w doustnie w kapsułce.

✔ Jeżeli zmagasz się z tzw. „jelitówką” – stosuj olejek co kilka godzin doustnie lub miejscowo na brzuch (jeżeli trzeba w odpowiednim rozcieńczeniu).


✔ Dla usunięcia pasożytów ze zwierząt domowych smarować pupilom łapy.

✔ ZenGest może ci również pomóc przy infekcjach dróg oddechowych czy bólach zatok – w tym drugim przypadku warto wmasować rozcieńczony w okolice zatok aby udrożnić zatkany nos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.