Olejek DEEP BLUE – pogromca bólu

Zacznę od tego, że DEEP BLUE jest to olejek dla każdego z nas. Bez wyjątku. Nie ma człowieka na ziemi, który nie miałby potrzeby po niego sięgnąć 😀.

No bo przecież niezależnie wieku, płci, wykonywanego zawodu, hobby  … itp. każdy z nas bez wyjątku doświadczył w życiu z pewnością nie jeden raz bólu pleców, bólu mięśni po wysiłku, skręcenia kostki, siniaków i stłuczeń, bólu szyi od spania w złej pozycji, nagłego łupnięcia w krzyżu, czy strzykania w stawach … 😉!

doTERRA  DEEP BLUE jest właśnie mieszanką na te wszystkie dolegliwości!! Zdolność olejków eterycznych do walki z bólem jet zdecydowanie niedoceniana. Ich cząsteczki są tak małe, że przenikają wszystkie bariery w ciele człowieka włącznie z komórkową. W ciągu zaledwie 20 sekund dostają się do mózgu oraz są w stanie w ciągu 20 minut dotrzeć do każdej komórki naszego ciała. Dlatego są tak skuteczne.

Deep Blue, jest mieszanką łagodzącą ból. Ma działanie kojące, łagodzące, chłodzące i uśmierzające bóle wszelkiego pochodzenia. Składniki aktywne wnikają głęboko i skutki ich działania są długotrwałe. Olejek wcierany delikatnie w bolące miejsce przynosi natychmiastową ulgę.

Co potrafi Deep Blue❓❓

 • pomaga rozluźnić mięśnie,
 • działa kojąco na zmęczone, obolałe, przepracowane mięśnie i stawy po długotrwałym wysiłku,
 • jest niezawodny w uśmierzaniu bólu po urazach i kontuzjach – stłuczeniach, siniakach, zwichnięciach, skręceniach, naderwaniach itp.,
 • doskonale rozluźnia mięśnie spięte na skutek jednostajnej pracy biurowej,
 • skuteczny przy stanach zapalnych,
 • pomaga przy bólach przeciążeniowych (np. po intensywnym treningu, po wysiłku, bądź po ciężkim i wyczerpującym dniu),
 • można go również zastosować w przypadku początkach infekcji.
 • pomaga łagodzić bóle głowy, w tym migreny,
 • łagodzi bóle menstruacyjne,
 • doskonały na bóle wzrostowe u dzieci

Co zawiera Deep Blue❓❓

DEEP BLUE to 7 olejków Atestowanej Czystej Jakości Terapeutycznej:

#Wintergreen (Golteria) – to roślina wrzosowata używana na zapalenie stawów, reumatyzm, czy stany zapalne Znalazła zastosowanie w medycynie, ponieważ zawiera substancję działającą podobnie do aspiryny. Właściwości lecznicze golterii wykorzystywali Indianie Ameryki Północnej. Spożywali oni liście w celu zwiększenia wydolności organizmu podczas polowania i przenoszenia ciężarów oraz aby uśmierzyć ból zębów.

#Kamfora – to organiczny związek chemiczny należący do grupy terpenów, który pozyskuje się z drewna cynamonowca kamforowego. Ma silne właściwości antyseptyczne wykorzystywane przy produkcji środków dezynfekcyjnych a także przeznaczonych do leczenia chorób skóry, zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Ma właściwości znieczulające. Można ją z powodzeniem wykorzystywać w walce z obrzękami, stanami zapalnymi. Od wieków znana jest skuteczność kamfory jako środka redukującego napięcie nerwowe. Dzięki swoim właściwościom rozkurczowym łagodzi objawów ciągłego napięcia, co z kolei przyczynia się do poprawy jakości snu u osób z zespołem niespokojnych nóg.

#Peppermint (Mięta pieprzowa) – główną zaletą mięty jest działanie rozkurczowe, kojące i chłodzące. Ponadto pomaga zmniejszyć stan zapalny

#YlangYlang – olejek eteryczny pozyskiwany jest w wyniku destylacji z parą wodną świeżych kwiatów tropikalnego drzewa kanangowego. Olejek pobudza proces regeneracji skóry, przyspiesza gojenie się drobnych ran i zadrapań, wykazuje właściwości przeciwzapalne i łagodzące.

#Helichrysum (kocanka) – roślina z rodziny astrowatych, występuje na terenie większości krajów Europy i na Syberii. Działanie kwiatów kocanki znane już było w starożytnej Grecji. W średniowieczu używana była do zwalczania chorób pasożytniczych. Medycyna ludowa już od dawna wykorzystuje kocankę do zwalczania chorób reumatycznych. Uzyskiwany z niej olejek stosowany jest m. in na migreny, blizny, ból mięśni, siniaki. Ponadto kocanka oczyszcza krew oraz usprawnia krążenie krwi.

#BlueTansy (wrotycz marokański) –le ojek pozyskuje się metoda destylacji parą wodną kwiatów i łodyg rośliny. W procesie destylacji uwalnia się jeden z chemicznych składników oleju, azulen. Po podgrzaniu azulen zmienia kolor na ciemnoniebieski, dzięki czemu olej ma odcień indygo. Olejek z wrotycza marokańskiego (nie mylić z wrotyczem pospolitym występującym w Polsce) jest z powodzeniem stosowany dla relaksu mięśni po intensywnym treningu. działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, jest pomocny w leczeniu reumatyzmu.

#Blue Chamomile –  doskonały środek antyseptyczny, przeciwbólowy, przeciwzapalny, rozkurczowy, antybiotyk. Fantastycznie sprawdza się przy zapaleniach skóry, ropniach, czyrakach, skaleczeniach, owrzodzeniach, ranach, zapaleniach stawów, bolesnych miesiączkach, bólach uszu, bólach głowy, nerwobólach, reumatyzmie, skręceniach, naderwaniach, zwichnięciach.

#Osmanthus (wończa) – należy do rodziny oliwkowatych, występuje w Chinach, Tajwianie, Koreii, Japonii. Wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozkurczające i rozgrzewające. Kwiaty wończy posiadają słodkawy, nieco przypominający brzoskwinię, zapach. Ze względu na ich dodający energii aromat roślina ta jest często sadzona w chińskich parkach miejskich. jeden z 10 tradycyjnych kwiatów Chin, w tradycyjnej medycynie używany do usuwania zastojów krwi.

Kiedy stosować Deep Blue❓❓

✅ Produkty Deep Blue są przeznaczone dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia i odczuwa ból i dyskomfort pod koniec długiego dnia.

✅ Mieszanka ta zapewnia natychmiastową, głęboką ulgę nawet najbardziej obolałym mięśniom i najsztywniejszym stawom.

✅ Deep Blue jest idealny do kojącego masażu i jest szeroko stosowany przez tysiące masażystów na całym świecie ze względu na jego relaksujące korzyści dla mięśni.

✅ Można go również zastosować przed lub po aktywności fizycznej, aby zminimalizować bóle i zapobiegać zakwasom.

✅ Deep Blue to także doskonała opcja do nakładania na zmęczone dłonie, nadgarstki i plecy po spędzeniu wielu godzin w jednej pozycji przy biurku.

✅ Niezależnie od tego, jakie działanie powoduje napięcie mięśni, Deep Blue może złagodzić dyskomfort.
Może być również stosowany u dzieci, których mięśnie i stawy są obciążone z powodu gwałtownego wzrostu. Wmasowując olejek Deep Blue w stopy, lub maść w nogi, przed snem pomagamy dzieciom spokojnie przespać noc, bez uczucia gwałtownego ciągnięcia pod skórą (tzw. bóle wzrostowe).

Jak stosować ❓❓

 • delikatnie wcierać w okolice bolącego mięśnia
 • używać do masażu – używać z olejem nośnikowym lub stosuj maść
 • do kompresów z ciepłą wodą
 • 4-5 kropli olejku do kąpieli
 • w przypadku migren wcieraj kilka kropli olejku za uszami, na kark lub czoło
 • ukąszenia – smarować w zranione miejsca
 • dla sportowców i osób aktywnych fizycznie – wcieraj maść w mięśnie przed i po ćwiczeniach

A na dodatek coś od doTERRA SCIENCE dla tych, którzy wolą bardziej naukowe podejście do tematu:

Olejek Deep Blue wykazuje działanie przeciwzapalne i wspiera prawidłową odpowiedź komórkową.

„W ostatnich badaniach badacze doTERRA zbadali wpływ mieszanki olejków eterycznych Deep Blue na ludzkie komórki skóry za pomocą systemu fibroblastów skórnych BioMAP ® . Dodając pewne czynniki do hodowanych komórek skóry, naukowcy wywołali odpowiedź komórkową, która została zaprojektowana tak, aby naśladować komórkową reakcję zapalną u żywego człowieka. Niektóre ze wstępnie zapalnych komórek skóry były eksponowane na mieszankę olejków eterycznych Deep Blue, podczas gdy inne pozostawiono same.

Po ekspozycji na mieszankę komórki zebrano i rozerwano. RNA wyekstrahowano z roztworu zawierającego zawartość komórkową i przesłano do analizy mikromacierzy RNA. Wyniki mikromacierzy wskazują, że na szlaki sygnałowe związane z zapaleniem, immunomodulacją i gojeniem ran reagowały komórki poddane działaniu mieszanki olejków eterycznych Deep Blue.

Główne aktywne składniki chemiczne Deep Blue, w tym salicylan metylu, mentol, eukaliptol i kamfora, to cząsteczki organiczne, które mają korzystne właściwości i są szeroko stosowane w różnych produktach opieki zdrowotnej.  Fakty te łącznie z wynikami eksperymentów pomagają wyjaśnić, dlaczego Deep Blue działa kojąco po męczącym ćwiczeniu.”

https://www.doterra.com/US/en/blog/science-research-news-doterra-deep-blue-study

 

 

A już naprawdę na koniec coś dla sportowców (i nie tylko) … o tym jak ważna jest w naszym codziennym życiu aktywność fizyczna:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.