AIR – odetchnij pełną piersią

☝ Mieszanka AIR (ang. „powietrze”) to autorska mieszanka olejków stworzona przez doTERRA. W USA mieszanka jest sprzedawana pod nazwą Breathe („oddychaj”) i ta nazwa chyba jeszcze lepiej oddaje właściwości tego olejku, ponieważ AIR jest doskonałym produktem oczyszczającym płuca i oskrzela oraz ułatwiającym swobodne, głębokie oddychanie.

☝ Olejek Air wspomoże oddychanie – będziesz mieć poczucie, że oddychasz głęboko. Dzięki temu będziesz mogła zrelaksować napięte ciało i uspokoić. Oddychanie pełną piersią pomoże w spokojnym, relaksacyjnym zasypianiu, także gdy masz uczucie zatkanego nosa – również twoim dzieciom.

☝ Dodatkowo wspiera funkcje układu oddechowego w okresach zwiększonej zachorowalności (w szczególności jesienią i zimą) i mogą ją bezpiecznie stosować wszyscy członkowie rodzin, niezależnie od wieku.

☝Olejek AIR łączy w sobie moc olejków o właściwościach antywirusowych i antybakteryjnych.

💧 Można go stosować wcierając w klatkę piersiową, plecy czy podeszwy stóp.

💧Dyfuzowany w nocy koi zmysły i ułatwia oddychanie dając spokojny sen.

 

❗❗ Co wchodzi w skład mieszanki AIR❓❓

🌼 Liście laurowe – substancje w nich zawarte znane są z działania antyseptycznego, przeciwgrzybiczego, łagodzą problemy związane z układem oddechowym.

🌼 Mięta pieprzowa – substancje w niej zawarte mają działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i łagodzą kaszel.

🌼 Eukaliptus – wspomaga walkę z patogenami, szczególnie dotyczy to układu oddechowego.

🌼 Drzewo herbaciane – substancje w nim zawarte mają działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, wykrztuśne i walczą z patogenami.

🌼 Cytryna – substancje w niej zawarte oczyszczają organizm, dodają energii, są pomocne przy podrażnieniu gardła, wspomagają odporność.

🌼 Nasiona kardamonu – substancje w nich zawarte mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, łagodzą infekcje dróg oddechowych.

🌼 Liście cynamonowca kamforowego – substancje w nich zawarte mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszają przekrwienie, co przynosi ulgę w przypadku dolegliwości górnych dróg oddechowych.

🌼 Liście ravensary – substancje w nich zawarte mają działanie wyjątkowo mocne jeśli chodzi o walkę z patogenami, antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Kiedy stosujemy olejek AIR❓❓

* katar,

*alergie sezonowe,

* infekcje dróg oddechowych,

* przeziębienie.

Ponadto AIR pomaga:
* w stanach lęku i niepokoju,
* utrzymać czyste drogi oddechowe,
* uzyskać łatwość w oddychaniu (tzw. oddychanie pełną piersią 😊)
* minimalizować skutki sezonowych zagrożeń,
* w zdrowym i spokojnym śnie i spokojnym zasypianiu.

Jak stosujemy AIR❓❓

* DO AROMATERAPII – rozpylaj 1-3 krople przy pomocy dyfuzora;

* DO INHALACJI – dodaj do kubka z ciepłą wodą i wdychaj;

* DO INHALACJI W PODRÓŻY – na wacik kosmetyczny zakropl 2-3 krople olejku i zamknij w torebeczce strunowej i wdychaj;

* DO KĄPIELI – do ciepłej kąpieli dodaj wraz z solą morską lub ulubionym płynem do kąpieli;

* DO MASAŻU – wcieraj w klatkę piersiową, plecy czy stopy w okresach zwiększonej zachorowalności. Dla lepszych rezultatów stosuj w połączeniu z ciepłymi kompresami;

* PŁUCA I ZATOKI – smaruj klatkę piersiową i szyję;

* CHRAPANIE – wcieraj mieszankę przed snem w klatkę piersiową lub dodaj kropelkę na poduszkę;

* PROBLEMY UKŁADU ODDECHOWEGO– alergie, astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli, przeziębienia i kaszel – na klatkę piersiową i spody stóp (koniecznie ciepłe skarpety po zastosowaniu)!

 

Kilka praktycznych sposobów – jak stosować olejek AIR❓❓

✅ Nanieś mieszankę Air, rozcieńczoną w oleju nośnikowym, na klatkę piersiową i plecy, aby złagodzić kaszel i ułatwić oddychanie. Proporcje:
5 💧 olejku AIR na 10 💧 oleju bazowego np. kokosowego.

✅ Nanieś 1-2 krople rozcieńczonej mieszanki na plecy oraz stopy dziecka w celu złagodzenia kaszlu i problemów z drogami oddechowymi.

✅ Połącz z solami Epsom w ciepłej kąpieli, aby zrelaksować się i udrożnić drogi oddechowe. Możesz dodać też 5 kropli do płynu do kąpieli.

✅ Dodaj trzy krople na podłogę prysznica, aby się ochłodzić i ożywić.

✅ Rozetrzyj kropelkę w dłoniach, zrób z nich kominek i wdychaj przez kilka minut, aby złagodzić objawy alergii sezonowej oraz przeczyścić zatkany nos i zatoki.

✅ Nanieś mieszankę na okolice zatok, aby je wspomóc.

✅ Wdychaj odświeżający zapach mieszanki wprost z buteleczki, aby zwiększyć wydolność oddechową przed ćwiczeniami i aktywnością na świeżym powietrzu.

✅ Do dyfuzora – dodaj 3-4 krople do wody i pozostaw w pomieszczeniu, w którym przebywasz, do kilku godzin. Najlepiej wieczorem, po przewietrzeniu sypialni na godzinę przed snem. Oczyszcza powietrze i wspiera spokojne zasypianie!

✅ Możesz też skropić 2-3 kroplami poduszkę lub dyfuzować przed snem, razem z olejkiem lawendowym – mamy tutaj działanie i na problemy z oddychaniem, zatkanym nosem oraz jednocześnie wspomagamy spokojny i głęboki sen.

✅ Przed snem zaaplikuj kilka kropel na stopy i wmasuj – taki masaż pomoże się wyciszyć i zrelaksować.

✅ Nanieś 1-2 krople olejku na podeszwy stóp, aby złagodzić chrapanie.

✅ Profilaktycznie dyfuzuj 3-4 krople, razem z mieszanką On Guard, w trakcie sezonowych infekcji.

 

Pamiętaj – mieszanka AIR nie jest polecana do spożywania doustnie.

Dla kogo NIE jest polecany❓❓

❎Dla osób, które planują słoneczne kąpiele🏝 – do 12h od zastosowania olejku na skórę nie eksponuj ciała na światło słoneczne☉

❎Dla małych dzieci👶

❎Kobiety w ciąży, karmiące piersią i osoby znajdujące się pod opieką lekarską powinny skonsultować jego stosowanie z lekarzem

 

Dostępne są również inne produkty na bazie olejku AIR:

💧 Breathe Touch – idealna dla dzieci i osób z wrażliwą skórą mieszanka olejku z frakcjonowanym olejem kokosowym dla łatwego i wygodnego stosowania miejscowego.

💧 Breathe Respiratory Drops – cukierki pomagające łatwo oddychać i oczyszczające drogi oddechowe.

💧 Breathe Vapor Stick – sztyft na bazie olejku nie pozostawia tłustych plam ani się nie klei. Do smarowania szyi lub klatki piersiowej, chłodzi i poprawia oddech.

 

No i oczywiście nieustannie polecam tworzenie własnych naturalnych specyfików i kosmetyków z olejkami eterycznymi. Poniżej jeden z przykładów – prosta w przygotowaniu i niezwykle skuteczna maść na problemy z górnymi drogami oddechowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.