BALANCE – wszystko czego nam w życiu potrzeba

W życiu chodzi o balans. Niby proste …. Tymczasem równoważenie życia i pracy wydaje się być nadal gorącym tematem w dzisiejszych czasach. Istnieje kilka sposobów na znalezienie idealnej równowagi:

  1. Ustal priorytety
  2. Zarządzaj swoim czasem
  3. Skoncentruj się na jednej rzeczy naraz
  4. Szanuj swój prywatny czas
  5. Wdychaj olejki eteryczne
  6. Weź urlop

Skupimy się na punkcie numer 5 😍 a idealnym olejkiem do tego celu, dla uzyskania uczucia spokoju, balansu i wyciszenia … jest olejek o pięknej nazwie (nomen omen ) BALANCE.

To oczywiście nie przypadek 😊

Stworzony specjalnie w celu promowania równowagi emocjonalnej i poczucia relaksu, doTERRA Balance Grounding Blend to zastrzeżone połączenie olejków eterycznych cenionych za ich właściwości uspokajające.

BALANCE (czyli mieszanka równoważąca) – to uziemiająca mieszanka promująca spokój oraz dobre samopoczucie, przynosi wewnętrzną harmonię i stabilizuje emocje. Pozwala wyciszyć się i wprowadza w stan głębokiego relaksu. Doskonała podczas medytacji i praktyk jogi.

Jej ciepły, drzewny z zarazem świeży aromat tworzy poczucie spokoju i dobrego samopoczucia.

Co potrafi olejek BALANCE?

💚promuje poczucie relaksu i odprężenia w całym ciele;

💚pomaga  łagodzić uczucia lęku;

💚przywraca równowagę emocjonalną i spokój wewnętrzny;

💚odstresowuje i wprowadza w stan wyciszenia.

Co jeszcze??

💚wzmacnia więź z ciałem,

💚daje stabilność i wytrwałość,

💚wzmacnia samodzielność, równowagę, wewnętrzną siłę

💚ugruntowuje energię i uczy wytrwałości i cierpliwości

💚 redukuje negatywne emocje – niestabilność, brak więzi, brak chęci wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje.

 

Mieszanka jest ponadto doskonała na uspokojenie nadpobudliwych dzieci, które mają problem z wyciszeniem. To także doskonała pomoc dla dorosłych, który potrzebują połączyć się ze swoimi korzeniami. Balance zwiększa więź z ziemią. Więzi te są szczególnie ważne, gdy zmęczeni jesteśmy myślami, mówieniem czy aktywnością duchową.

 

Co BALANCE ma w składzie? Przede wszystkim olejki z drzew oraz kwiatów – z czego wynikają jego niesamowite właściwości:

Świerk (Spruce) – olejek eteryczny jest powszechnie stosowany w aromaterapii do promowania uczucia spokoju i relaksu. Nowoczesne badania naukowe pokazują, że odpowiedzialny za to od strony chemicznej są dwupierścieniowe monoterpeny, w szczególności octan bornylu.

Drzewo Ho (Ho Wood) – olejek destylowany z liści tego drzewa, zawierający w swoim składzie związek chemiczny charakterystyczny dla kwiatowych i ziołowych olejków eterycznych – linalol. Wszystkie bogate w linalol olejki eteryczne są znane ze swoich właściwości uspokajających.

 Kadzidło (Frankincense)- jeden z najbardziej cenionych olejków eterycznych, cenionych już od starożytności za jego właściwości uziemiające, kojące i równoważące emocje. Jest to również olejek medytacyjny, pomagający osiągać nam wyższe stany świadomości i skupienia w procesie modlitwy czy medytacji.

Wrotycz marokański (Blue Tancy) – olejek w kolorze niebieskim destylowany z kwiatów i łodyg rośliny. Swój kolor zawdzięcz substancji znawej azulen, któ®a uwalnia się w procesie destylacji i nadale olejkowi kolor indygo. Olejek Blue Tansy ma charakterystyczny łagodny, prawie balsamiczny zapach, który jest idealny do regenerującego i relaksującego masażu.

Niebieski kwiat rumianku (Blue Chamomile) – olejek o zupełnie innym profilu chemicznym niż szerzej znany rumianek rzymski. Jest szczególnie bogaty w azulen, ten sam aromatyczny związek, który daje Blue Tansy niebieski odcień. Podobnie jak wiele innych olejków kwiatowych, jest ceniony za jego uspokajające działanie aromaterapeutyczne.

Zastosowanie:

💧 Wdychaj aromat w pracy lub w szkole, aby zmniejszyć chwilowe uczucia niepokoju,

💧 Zacznij dzień od aplikowania w podeszwy stóp aby promować uczucie spokoju

💧 Nakładaj 1-2 krople na nadgarstki lub szyję aby złagodzić niepokój

💧 Umieść 3-4 krople w dyfuzorze i rozpraszaj w domu lub samochodzie podczas dłuższej podróży, aby stworzyć kojące, uspokajające środowisko

💧 1-2 krople rozetrzyj w dłoniach lub po prostu wdychaj bezpośrednio z buteleczki dla relaksu i wyciszenia

💧 Stosuj do relaksującego i wyciszającego masażu (olejek jest jednym z olejków stosowanych w technice AromaTouch).

 

Olejek BALANCE bardzo dobrze komponuje się z innymi zapachami. Wypróbuj koniecznie poniższe mieszanki:

Niech moc olejków będzie z WAMI!

Pa!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.