Olejkowe afrodyzjaki

💗 Poszukiwanie środków wzmacniających nasze poczucie pewności siebie i rozbudzających zmysły znane jest już od starożytności. Od greckiej bogini miłości i piękna – Afrodyty, afrodyzjaki zaczerpnęły swoją nazwę, a mają służyć rozbudzeniu wyobraźni erotycznej i zwiększeniu libido.
💗Właściwości afrodyzjaków przypisuje się wielu potrawom, owocom, ziołom oraz olejkom eterycznym, które intensywnie oddziałują na zmysł smaku i zmysł węchu. Nos człowieka potrafi bowiem rozróżnić ponad dziesięć tysięcy zapachów. Węch jest bardzo silnym zmysłem, a zapachy którym towarzyszą intensywne emocje na długo zostają w naszej pamięci.

💗 Jednym z głównych powodów, dla których są tak niewiarygodnie skuteczne w tym aspekcie są olejki eteryczne jest fakt, że ich naturalny skład chemiczny po nałożeniu na skórę szybko działa na nasz układ krążenia oraz układ hormonalny. Dodatkowo cząsteczki olejków przedostając się przez barierę krew-mózg do centralnego układu nerwowego wpływają na nastrój, myśli i odczucia (aromaty mają wyjątkowy wpływ, ponieważ po wdychaniu cząsteczki zapachu rejestrują się w limbicznej części mózgu, która jest również odpowiedzialna za zachowania seksualne i pamięć).


Wielu olejkom eterycznym przypisuje się działanie afrodyzjakalne. Jedne pobudzają rozgrzewając, inne relaksują i odprężają, a z kolei inne mają konkretne działanie stymulujące.

Olejki uspokajające, relaksujące, rozgrzewające, zwiększające libido poprzez minimalizację stresu czy lęków:

1. Olejek różany (rosa damascena) prawdziwie królewski olejek, używany już przez Kleopatrę. Zdobienie sypialni płatkami róż ma swoje uzasadnienie nie tylko w estetyce, ale przede wszystkim w ich upajającym aromacie i rozluźniającym działaniu na umysł. Róża jest częstym składnikiem kobiecych perfum, ma właściwości uspokajające, przeciwdepresyjne, tonizujące i przeciwzapalne. Korzystnie wpływa na rozchwiany system nerwowy. Posiada intensywny kwiatowy zapach z nutami kamfory i gałki muszkatołowej. Wykazano, że olejek różany może podnosić libido u kobiet. Róża jest olejkiem o najwyższych wibracjach (320 Hz), kojarzonym dlatego z najwyższymi uczuciami.

 • poprawia nastrój,
 • wzmacnia uczucie radości, 
 • pobudza wyobraźnię i fantazję erotyczną, 
 • zwiększa energię seksualną.

 

2. Olejek jaśminowy (Jasmine) jest słynnym afrodyzjakiem. Posiada egzotyczny, zmysłowy zapach. Ma silnie kwiatowy i bardzo słodki charakter, dla bardziej wrażliwych nosów wręcz mdły. Jego cechą jest słodkawa woń zepsucia (przez zawartość indolu), przez wielu uwielbiana i zniewalająca. Wiele osób ją uwielbia, twierdząc, że jest uzależniająca. Ma on działanie silnie relaksujące, odprężające. Przy dłużej ekspozycji może naprawdę zniewalać i dawać efekt euforyczny. W aromaterapii stosowany często przeciw depresji i wyczerpaniu nerwowemu. Najskuteczniejsze olejki jaśminowe pochodzą z białych kwiatów zapylanych przez ćmy, dlatego jaśmin nazywany jest kwiatem nocy.

 • olejek wykazuje silne działanie rozluźniające, 
 • intensywnie odurzający, 
 • działa euforyzująco i stymulująco na zmysły. 

3. Olejek Ylang Ylang – jest wykorzystywany głównie w perfumerii. Może być skutecznym środkiem na uspokojenie, pomaga w stanach lękowych i depresyjnych. Jego zapach określa się jako zniewalający i przełamujący wszelkie opory. pochodzi z kwiatów drzewa kangowego zwanego „drzewem perfum”, rosnącego w Indonezji. W krajach, w których jest produkowany (Polinezja, Indonezja, Sumatra) znane są przede wszystkim jego właściwości afrodyzjakalne. Olejek ten poprawia jakość życia seksualnego u osób, które są obciążone stresem i żyją w ciągłym napięciu.

 • relaksuje i rozluźnia całe ciało, 
 • pobudza zmysły (zawiera związki podobne do feromonów), 
 • łagodzi stany stresu i napięcia. 

Więcej o tym olejku przeczytasz TUTAJ.


4. Olejek Neroli – ma właściwości uspokajające, łagodzi napięcia nerwowe. Posiada piękny, świeży, kwiatowy zapach, który delikatnie pobudza. Ceniony jest w aromaterapii, jak również kosmetyce pielęgnacyjnej. Ma intensywny, zmysłowy, lekko gorzki zapach pochodzący z kwiatu gorzkiej pomarańczy. Kwiaty te od wieków uznawane są za afrodyzjaki i rozrzucane na łożach kochanków:

 • odpręża, relaksuje, rozluźnia całe ciało,
 • wprawia w dobry nastrój. 

Zainteresował Cię? Zajrzyj TUTAJ


5. Olejek goździkowy (Clove) – to łagodny afrodyzjak, który ma jeszcze inne właściwości: łagodzi bóle reumatyczne, artretyczne, nerwobóle. Polecany jest w chorobach dróg oddechowych i przeziębieniach. Olejek wzmacnia system obronny organizmu, pobudza i rozjaśnia umysł. Posiada bogaty zapach korzenno-balsamiczno-owocowy ze świeżymi nutami drzewnymi.

 • rozgrzewa, energetyzuje,
 • wg mądrości ludowych „uwalnia od wstydu i nieśmiałości”. 

Olejek MUST HAVE w każdym domu. Zobacz TUTAJ.


6. Olejek cynamonowy (Cynamom) – otrzymywany jest z kory lub liści cynamonu. Ma zastosowanie w łagodzeniu nerwobóli, objawów przeziębienia, zmęczenia umysłowego. Poprawia koncentrację. Masaż z dodatkiem olejku działa rozgrzewająco, poprawia krążenie, pobudza zmysły.

 • działa rozgrzewająco, 
 • stymuluje intensywniejsze odczuwanie bodźców, 
 • zwiększa libido i potencję seksualną. 

7. Olejek imbirowy (Ginger) – w niektórych wierzeniach Azji imbirowi przypisuje się działanie magiczne, ze względu na niezwykłe kształty kłączy podobne do postaci ludzkich. Jest delikatnym afrodyzjakiem, ma właściwości przeciwbólowe, łagodzi bóle mięśniowe, bóle stawów, bóle pourazowe. Charakteryzuje się ciepłym, przyprawowo-leśnym zapachem ze słodką, cytrusową nutą. Od wieków uznawany jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Ma korzenny, pikantny, ciepły aromat: 

 • rozgrzewa, poprawia krążenie krwi, 
 • rozładowuje napięcia wewnętrzne, 
 • zwiększa wrażliwość i potencję – szczególnie polecany płci męskiej. 

Przeczytaj więcej TUTAJ


Olejki wpływające na układ hormonalny: 

1. Olejek z szałwii muszkatołowej (Clary Sage) – działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie. Ma ziemisty, ziołowy zapach. Łagodzi napięcia nerwowe, również te na tle seksualnym, rozluźnia i odpręża. Większe dawki wywołują euforię, pobudzają. z kolei różni się walorami zapachowymi od poprzedników.

Jego ostra, ziołowa woń wyostrza zmysły, dodaje sił witalnych i energetyzuje, jednocześnie łagodząc napięcie. Szałwia jest znana z korzystnego wpływu na układ hormonalny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Te dwa czynniki sprawiają, że po olejek szałwiowy mogą sięgnąć osoby przemęczone, kobiety w fazie przekwitania i mające problemy z napięciem przedmiesiączkowym.

 • działa pobudzająco, 
 • pomaga osiągnąć równowagę duchową. 

2. Olejek geraniowy (Geranium) – ma charakterystyczny różany zapach z miętową nutą. Łagodzi depresje, napięcia nerwowe zaburzenia seksualne, zmienne stany emocjonalne, objawy przeziębienia. Ma właściwości przeciwwirusowe.

 • działa odprężająco, 
 • stymuluje produkcję estrogenu, 
 • pomaga leczyć zaburzenia seksualne. 

 

3. Olejek z drzewa sandałowego– olejek o sprawdzonym, zmysłowym i rozluźniającym charakterze bardzo często wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym, a także w praktykach tantrycznych (m.in. seksualnych). Drzewo sandałowe pachnie ciepło, balsamicznie, kojąco i upajająco. Silnie i skutecznie rozluźnia, łagodzi napięcia nerwowe, pobudza zmysły, wzmaga potrzebę bliskości i zwiększa poziom libido. Jego oddziaływanie na układ hormonalny prawdopodobnie opiera się stymulacji hormonalnej w kierunku naturalnych funkcji biologicznych człowieka: 

 • odurzający, sprzyja nastrojowi medytacji (używany w praktyce seksu tantrycznego), 
 • wzmaga potrzebę bliskości fizycznej, 
 • stymulujący erotycznie, 
 • składnik większości męskich perfum, 
 • jego zapach przybiera na sile dopiero po jakimś czasie, więc nie należy przesadzać z aplikacją, jeśli nie chcemy doznać ”upojenia totalnego”, 
 • uspokaja, łagodzi napięcia.

Jak stosować olejki eteryczne jako afrodyzjaki? 

Do kąpieli:

Do wanny dodajemy 10-15 kropli olejku eterycznego lub mieszanki olejków (łącznie 10-15 kropli!) wymieszanych z łyżką miodu. 

Do masażu:

Masaż to najskuteczniejszy sposób na polepszenie samopoczucia, wstęp do erotycznego relaksu. Nie trzeba specjalnych umiejętności aby olejki eteryczne spełniły swoje zadanie i zadziałały stosownie do przeznaczenia.

Nie powinny być stosowane bezpośrednio na skórę, ponieważ mogą ją podrażnić, dlatego pamiętajmy o rozpuszczeniu ich w oleju bazowym.

 

No to do dzieła – tworzymy mieszanki olejkowe:

Mieszanka 1 – Przepis na stymulujący olejek do masażu:
2 krople olejku paczulowego
3 krople olejku z drzewa różanego
3 krople olejku ylang – ylang
3 łyżki naturalnego oleju bazowego

Przygotowanie: Olejki mieszamy z olejem bazowym i przelewamy do wygodnej buteleczki. 

UWAGA! Olejki cytrusowe uwrażliwiają skórę na promieniowanie UV, dlatego powinniśmy unikać ekspozycji na promienie słoneczne przez 12h po ich zastosowaniu na skórę.

Mieszanka 2 – aromatyczne pobudzenie:

12 kropli drzewa sandałowego (Sandalwood)
5 kropli Ylang Ylang
1 kropla cynamonu (Cynamom)
1 kropla jaśmiń (Jasmine)

Połącz olejki. Nakładaj na karku i za uszami. W przypadku wrażliwej skóry rozcieńczyć olejem nośnikowym (np. frakcjonowanym olejem kokosowym).

Mieszanka 3 – Ogrzewacz ciała

2 krople róży (Rose) lub Geranium
3 krople drzewa sandałowego (Sandalwood)
2 krople Ylang Ylang
3 krople szałwii muszkatołowej (Clary Sage)

W szklanej butelce o pojemności 60 ml połącz olejki, mieszając je razem. Resztę butelki napełnij olejem nośnikowym (np. frakcjonowanym olejem kokosowym). Używaj jako olejku do masażu, aby podgrzać temperaturę ciała, wywołać i zwiększyć podniecenie seksualne.

Mieszanka 4 – Let’s Get It On – formuła dla mężczyzn

6 kropli drzewa sandałowego (Sandalwood)
4 krople Ylang Ylang
2 krople szałwii muszkatołowej (Clary Sage)
2 krople dzikiej pomarańczy (Wild Orange)

Połącz i nałóż na punkty nacisku lub użyj aromatycznie przez dyfuzor.

Więcej inspiracji?? Proszę bardzo :

Mieszanka do dyfuzora – Poprawiacz nastroju

1 kropla cynamonu (Cynamom)
1 kropla paczuli (Patchouli)
1 kropla rozmarynu (Rosemary)
1 kropla drzewa sandałowego (Sandalwood)
1 kropla jodły syberyjskiej (Siberian Fir)
1 kropla Ylang Ylang

Połącz olejki i rozpyl, aby stworzyć zmysłowy nastrój sprzyjający emocjonalnej, fizycznej i seksualnej intymności.

Niech moc olejków będzie z Wami

Ściskam
Kaśka

 

Literatura:

Materiały doTERRA
W. Brud, I. Konopacka – „Pachnąca apteka – tajemnice aromaterapii” 
Patricia Davis – „Aromaterapia od A do Z” 
www.romantyczny.pl
www.blog.hygia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.